Inovujeme
Plzeň
Festival pro inovátory

Program veletrhu 2023

(O programu ročníku 2024 rozhodnete právě vy.)

  • TechTower
  • Koterovská 152, Plzeň (Světovar, konečná tramvaje č.2)

Open Air festival inovací, rozhovorů a živých vstupů

Hlavní hosté:

Jaroslav Beck, spoluzakladatel studia Beat Games – tvůrci historicky nejúspěšnější VR hry na světě “Beat Saber“, zároveň hudební skladatel, který tvořil hudbu pro trailery her/filmů včetně: Overwatch, StarCraft, World of Warcraft, Battlefield, Call of Duty, Need for Speed, Star Wars: The Force Awakens a mnoho dalších. V roce 2016 se umístil v žebříčku 30pod30 časopisu Forbes.

 

Horst Burbulla, zakladatel společnosti Technocrane a tvůrce filmových jeřábů, držitel filmového Oscara za technologie. Kamery byly použity ve scénách světových trháků jako je Titanic, Harry Potter, Pán prstenů či James Bond.

 

PÁTEK 2.6.

PŘEDNÁŠKY

09:30

Bezpečnostní dron (Eurosoftware)

Studenti přednášejí studentům. Zajištění domácí bezpečnosti pomocí autonomního dronu? Proč ne! Přednášející: Michal Rejda, Daniel Pojhan, Jan Ocelík a Aleš Franče.

10:00

Robotický systém řízený algoritmy umělé inteligence pro zpravodajské a průzkumné účely (VUT Brno)

Univerzitní výzkum v oblasti rojového létání dronů v kooperaci s pozemními roboty. Přednášející: Jiří Janoušek

10:30

How the Oscar came from Hollywood to Pilsen (Technocrane)

Díky teleskopickým jeřábům Technocrane vznikly některé scény známých filmů, jako jsou Titanic, Pearl Harbor, Matrix, Harry Potter či Spider-Man. Přednášející: Founder Horst Burbulla

11:30

Z Plzně až do Silicon Valley aneb příběh startupu ActiJoy

Plzeňskému startupu ActiJoy se podařilo dobít Ameriku s chytrými miskami pro psy. Jak vznikl příběh, který pokračoval až za velkou louži? Přednášející: foundeři Jana Rosenfeldová a Robert Hašek.

12:30

Výzkumné inovace v protetice (FDULS ZČU)

Téma odhaluje možnosti vývoje, designování a 3D tisku v oblasti protetiky se zaměřením na tvorbu zevního lůžka myoelektrické protézy horní končetiny. V současné době se většina takových protéz vytváří konvenční metodou - laminováním. Technologické inovace tak mohou do protetické výroby přinést významné výhody, jako například snadnou a rychlou reprodukci, přesnost výroby, nebo designové variace. Přednášející: Ing. Zdeněk Chval, Ph.D., vedoucí Katedry konstruování strojů, FST ZČU / Mgr. Tomáš Chochole, Ph.D., vedoucí mezioborové spolupráce, FDULS ZČU

13:00

Inovace v Automotive (Digiteq Automotive)

Inspirativní přednáška o inovacích v Digiteq Automotive a představení inovačního ekosystému. Je to skvělá příležitost nejen pro technologické nadšence, ale i pro všechny, kteří mají zájem o inovace a budoucnost automobilového průmyslu. Přednášející: Specialista Jiří Huňka

SOBOTA 3.6.

PŘEDNÁŠKY

11:00

Policie ČR

11:30

Drone delivery (Upvision)

Aneb jak proběhlo první BVLOS drone delivery v ČR v koordinaci s ŘLP a ÚCL s pokročilými technologiemi UpVision a Honeywell a co vše je nutné pro realizaci takového usecasu do budoucna. Přednášející: Jakub Karas, Director UAS a spoluzakladatel firmy UpVision, prezident Aliance pro bezpilotní letecký průmysl (UAVA), člen několika mezinárodních expertních skupin pro drony (EASA, Evropská komise, ISPRS), autor několika knih o dronech a konzultant pro drony Evropské agentury pro Space Program (EUSPA).

12:00

Výzkumné inovace v protetice (FDULS ZČU)

Téma odhaluje možnosti vývoje, designování a 3D tisku v oblasti protetiky se zaměřením na tvorbu zevního lůžka myoelektrické protézy horní končetiny. V současné době se většina takových protéz vytváří konvenční metodou - laminováním. Technologické inovace tak mohou do protetické výroby přinést významné výhody, jako například snadnou a rychlou reprodukci, přesnost výroby, nebo designové variace. Přednášející: Ing. Zdeněk Chval, Ph.D., vedoucí Katedry konstruování strojů, FST ZČU / Mgr. Tomáš Chochole, Ph.D., vedoucí mezioborové spolupráce, FDULS ZČU

12:30

Robotizace člověka: Budoucnost protetiky horních končetin v éře moderních technologií (Ottobock)

Víte, co všechno dokáží nejmodernější protézy rukou a jak obtížné je jejich ovládání? V oblasti myoprotetiky se neustále objevují nové možnosti a technologie, v tomto ohledu se firma OttoBock ČR ze Zruče u Plzně řadí mezi světové výrobce. Společně se podíváme na to, jaké možnosti nám jednotlivé typy protéz nabízejí, a prozkoumáme principy, na nichž myoprotézy fungují. Přednášející: Mgr. Ondřej Vyhnal.

13:00

Digitální transformace stavebnictví. Budoucnost stavění v éře moderních technologií (Hilti)

Robot, který skládá cihly nebo vrtá kotevní otvory? Do stavebnictví přichází již tolik potřebná změna směrem k digitalizaci a využívání technologií. Společnost HILTI patří mezi nejinovativnější společnosti, které tuto změnu aktivně řídí kupředu. Přednášející: Ing. Vítek Vyhnal

13:30

Jak může AI pomoci navýšit kvalitu diagnostiky (Carebot)

Umělá inteligence se ve zdravotnictví osvědčuje jako skvělý pomocník, kterého mohou využít i špičkoví lékaři. Pomáhá rychleji diagnostikovat a zachraňovat životy. Představte si, že by léčba rakoviny mohla být ještě úspěšnější – díky spolupráci s AI může lékař odhalit nádor mnohem dříve. Přednášející: CEO Daniel Kvak

14:30

Každá další kapka (Nextdrop)

Voda je jedním z nejcennějších zdrojů, které máme. Může se zdát, že je to zdroj neomezený, ale opak je pravdou. Dle aktuálních studií se očekává, že do roku 2030 poptávka po pitné převýší nabídku o 40 procent. Kolik vody skutečně máme, kolik jí spotřebováváme a jak můžeme naši spotřebu ovlivnit? Přednášející: co-founder František Mach.

15:00

Současné hrozby v kyberprostoru (Armáda ČR)

Nové technologie, nové možnosti. A nové hrozby, nebo známé hrozby v novém hávu. Kyberútoky se staly běžnou součástí našeho světa. Nastupuje éra umělé inteligence. Jste na ni připraveni vy, vaše rodina? Hranicí kyberprostoru je obrazovka vašeho telefonu. Přednášející: pplk. Ing. Mgr. Jan Pařík, MSc.

15:30

Použití sonaru a podvodního dronu pro účely IZS (Vodní záchranná služba)

Vyhledávání předmětů pod vodní hladinou je složitá disciplína, moderní technologie umožňují využít sonarového průzkumu ve spolupráci s podvodním dronem, který se dokáže potopit do téměř 100 hloubky. Podívejte se jak vyhledávání předmětů pod vodní hladinou pro účely IZS vypadá.

16:00

Vývoj autonomních technologií pro tramvaje (Škoda)

Představení současného stavu vývoje Škody Digital v oblasti asistenčních systémů pro tramvajovou dopravu. Představení vize v oblasti stupňů automatizace pro tramvajovou dopravu. Přednášející: Leon Swientek.

16:30

Novinky DJI řady hobby a profesionální řady Enterprise (DJI Telink)

Přední český autorizovaný prodejce DJI dronů představí Novinky DJI řady hobby a profesionální řady Enterprise. Přednášející: Jiří Smola, pilot, technik a zároveň profík v oblasti legislativy.

17:00

Létejte zodpovědně (ŘLP)

Prezentace Řízení letového provozu o ne(legálním) létání s drony v blízkosti letišť. Přednášející: profesionální pilot a specialista na tuto problematiku, Ing. David Balhar

PÁTEK 2.6.

Hlavní host

10:30

Horst Burbulla

Díky teleskopickým jeřábům Technocrane vznikly některé scény známých filmů, jako jsou Titanic, Pearl Harbor, Matrix, Harry Potter či Spider-Man. Přednášku „How the Oscar came from Hollywood to Pilsen“ měl přímo tvůrce tohoto projektu, Horst Burbulla.

SOBOTA 3.6.

Hlavní host

14:00

Jaroslav Beck

Jaroslav Beck, hudební skladatel, spoluzakladatel studia Beat Games - tvůrci historicky nejúspěšnější VR hry na světě "Beat Saber". Jaroslav je zároveň hudebním skladatelem a zakladatelem společnosti Epic Music Productions, kde tvořil hudbu pro trailery her/filmů včetně: Overwatch, StarCraft, World of Warcraft, Battlefield, Call of Duty, Need for Speed, Star Wars: The Force Awakens a mnoho dalších. Byl vybrán pro český seznam magazínu Forbes "30 pod 30" v roce 2016.

Sobota 3.6.

FPV Závody dronů

9:00

Registrace

9:45

Briefing pilotů

10:30

Kvalifikace

12:30

Letová ukázka

FIT VUT Brno

13:00

Kvalifikace

15:30

Letová ukázka

Drony SIT

16:00

Finále

17:30

Konec závodu

Vyhlášení

2.-3.6.

Další dění v areálu

2.6. 9:30

Lezecká ukázka

Lezecká ukázka na komíně vedle areálu TechTower.

3.6. 13:00

Lezecká ukázka

Lezecká ukázka na komíně vedle areálu TechTower.

Akční program

Program na oba dny pro malé i velké návštěvníky v podobě soutěží, interaktivní expozice, FPV závodů a zajímavých ukázek IZS.