Inovujeme
Plzeň
Festival pro inovátory

Program veletrhu 2024

pro vás právě připravujeme!

  • TechTower
  • Koterovská 152, Plzeň (Světovar, konečná tramvaje č.2)

Open Air festival inovací, rozhovorů a živých vstupů

Koho jsme přivítali v roce 2023?

Jaroslav Beck, spoluzakladatel studia Beat Games – tvůrci historicky nejúspěšnější VR hry na světě “Beat Saber“, zároveň hudební skladatel, který tvořil hudbu pro trailery her/filmů včetně: Overwatch, StarCraft, World of Warcraft, Battlefield, Call of Duty, Need for Speed, Star Wars: The Force Awakens a mnoho dalších. V roce 2016 se umístil v žebříčku 30pod30 časopisu Forbes.

 

Horst Burbulla, zakladatel společnosti Technocrane a tvůrce filmových jeřábů, držitel filmového Oscara za technologie. Kamery byly použity ve scénách světových trháků jako je Titanic, Harry Potter, Pán prstenů či James Bond.

 

Jak vypadal pátek 2. 6. 2023

PŘEDNÁŠKY

09:30

Bezpečnostní dron (Eurosoftware)

Studenti přednášejí studentům. Zajištění domácí bezpečnosti pomocí autonomního dronu? Proč ne! Přednášející: Michal Rejda, Daniel Pojhan, Jan Ocelík a Aleš Franče.

10:00

Robotický systém řízený algoritmy umělé inteligence pro zpravodajské a průzkumné účely (VUT Brno)

Univerzitní výzkum v oblasti rojového létání dronů v kooperaci s pozemními roboty. Přednášející: Jiří Janoušek

10:30

How the Oscar came from Hollywood to Pilsen (Technocrane)

Díky teleskopickým jeřábům Technocrane vznikly některé scény známých filmů, jako jsou Titanic, Pearl Harbor, Matrix, Harry Potter či Spider-Man. Přednášející: Founder Horst Burbulla

11:30

Z Plzně až do Silicon Valley aneb příběh startupu ActiJoy

Plzeňskému startupu ActiJoy se podařilo dobít Ameriku s chytrými miskami pro psy. Jak vznikl příběh, který pokračoval až za velkou louži? Přednášející: foundeři Jana Rosenfeldová a Robert Hašek.

12:30

Výzkumné inovace v protetice (FDULS ZČU)

Téma odhaluje možnosti vývoje, designování a 3D tisku v oblasti protetiky se zaměřením na tvorbu zevního lůžka myoelektrické protézy horní končetiny. V současné době se většina takových protéz vytváří konvenční metodou - laminováním. Technologické inovace tak mohou do protetické výroby přinést významné výhody, jako například snadnou a rychlou reprodukci, přesnost výroby, nebo designové variace. Přednášející: Ing. Zdeněk Chval, Ph.D., vedoucí Katedry konstruování strojů, FST ZČU / Mgr. Tomáš Chochole, Ph.D., vedoucí mezioborové spolupráce, FDULS ZČU

13:00

Inovace v Automotive (Digiteq Automotive)

Inspirativní přednáška o inovacích v Digiteq Automotive a představení inovačního ekosystému. Je to skvělá příležitost nejen pro technologické nadšence, ale i pro všechny, kteří mají zájem o inovace a budoucnost automobilového průmyslu. Přednášející: Specialista Jiří Huňka

Jak vypadala sobota 3. 6. 2023

PŘEDNÁŠKY

11:00

Policie ČR

11:30

Drone delivery (Upvision)

Aneb jak proběhlo první BVLOS drone delivery v ČR v koordinaci s ŘLP a ÚCL s pokročilými technologiemi UpVision a Honeywell a co vše je nutné pro realizaci takového usecasu do budoucna. Přednášející: Jakub Karas, Director UAS a spoluzakladatel firmy UpVision, prezident Aliance pro bezpilotní letecký průmysl (UAVA), člen několika mezinárodních expertních skupin pro drony (EASA, Evropská komise, ISPRS), autor několika knih o dronech a konzultant pro drony Evropské agentury pro Space Program (EUSPA).

12:00

Výzkumné inovace v protetice (FDULS ZČU)

Téma odhaluje možnosti vývoje, designování a 3D tisku v oblasti protetiky se zaměřením na tvorbu zevního lůžka myoelektrické protézy horní končetiny. V současné době se většina takových protéz vytváří konvenční metodou - laminováním. Technologické inovace tak mohou do protetické výroby přinést významné výhody, jako například snadnou a rychlou reprodukci, přesnost výroby, nebo designové variace. Přednášející: Ing. Zdeněk Chval, Ph.D., vedoucí Katedry konstruování strojů, FST ZČU / Mgr. Tomáš Chochole, Ph.D., vedoucí mezioborové spolupráce, FDULS ZČU

12:30

Robotizace člověka: Budoucnost protetiky horních končetin v éře moderních technologií (Ottobock)

Víte, co všechno dokáží nejmodernější protézy rukou a jak obtížné je jejich ovládání? V oblasti myoprotetiky se neustále objevují nové možnosti a technologie, v tomto ohledu se firma OttoBock ČR ze Zruče u Plzně řadí mezi světové výrobce. Společně se podíváme na to, jaké možnosti nám jednotlivé typy protéz nabízejí, a prozkoumáme principy, na nichž myoprotézy fungují. Přednášející: Mgr. Ondřej Vyhnal.

13:00

Digitální transformace stavebnictví. Budoucnost stavění v éře moderních technologií (Hilti)

Robot, který skládá cihly nebo vrtá kotevní otvory? Do stavebnictví přichází již tolik potřebná změna směrem k digitalizaci a využívání technologií. Společnost HILTI patří mezi nejinovativnější společnosti, které tuto změnu aktivně řídí kupředu. Přednášející: Ing. Vítek Vyhnal

13:30

Jak může AI pomoci navýšit kvalitu diagnostiky (Carebot)

Umělá inteligence se ve zdravotnictví osvědčuje jako skvělý pomocník, kterého mohou využít i špičkoví lékaři. Pomáhá rychleji diagnostikovat a zachraňovat životy. Představte si, že by léčba rakoviny mohla být ještě úspěšnější – díky spolupráci s AI může lékař odhalit nádor mnohem dříve. Přednášející: CEO Daniel Kvak

14:30

Každá další kapka (Nextdrop)

Voda je jedním z nejcennějších zdrojů, které máme. Může se zdát, že je to zdroj neomezený, ale opak je pravdou. Dle aktuálních studií se očekává, že do roku 2030 poptávka po pitné převýší nabídku o 40 procent. Kolik vody skutečně máme, kolik jí spotřebováváme a jak můžeme naši spotřebu ovlivnit? Přednášející: co-founder František Mach.

15:00

Současné hrozby v kyberprostoru (Armáda ČR)

Nové technologie, nové možnosti. A nové hrozby, nebo známé hrozby v novém hávu. Kyberútoky se staly běžnou součástí našeho světa. Nastupuje éra umělé inteligence. Jste na ni připraveni vy, vaše rodina? Hranicí kyberprostoru je obrazovka vašeho telefonu. Přednášející: pplk. Ing. Mgr. Jan Pařík, MSc.

15:30

Použití sonaru a podvodního dronu pro účely IZS (Vodní záchranná služba)

Vyhledávání předmětů pod vodní hladinou je složitá disciplína, moderní technologie umožňují využít sonarového průzkumu ve spolupráci s podvodním dronem, který se dokáže potopit do téměř 100 hloubky. Podívejte se jak vyhledávání předmětů pod vodní hladinou pro účely IZS vypadá.

16:00

Vývoj autonomních technologií pro tramvaje (Škoda)

Představení současného stavu vývoje Škody Digital v oblasti asistenčních systémů pro tramvajovou dopravu. Představení vize v oblasti stupňů automatizace pro tramvajovou dopravu. Přednášející: Leon Swientek.

16:30

Novinky DJI řady hobby a profesionální řady Enterprise (DJI Telink)

Přední český autorizovaný prodejce DJI dronů představí Novinky DJI řady hobby a profesionální řady Enterprise. Přednášející: Jiří Smola, pilot, technik a zároveň profík v oblasti legislativy.

17:00

Létejte zodpovědně (ŘLP)

Prezentace Řízení letového provozu o ne(legálním) létání s drony v blízkosti letišť. Přednášející: profesionální pilot a specialista na tuto problematiku, Ing. David Balhar

PÁTEK 2.6.

Hlavní host

10:30

Horst Burbulla

Díky teleskopickým jeřábům Technocrane vznikly některé scény známých filmů, jako jsou Titanic, Pearl Harbor, Matrix, Harry Potter či Spider-Man. Přednášku „How the Oscar came from Hollywood to Pilsen“ měl přímo tvůrce tohoto projektu, Horst Burbulla.

SOBOTA 3.6.

Hlavní host

14:00

Jaroslav Beck

Jaroslav Beck, hudební skladatel, spoluzakladatel studia Beat Games - tvůrci historicky nejúspěšnější VR hry na světě "Beat Saber". Jaroslav je zároveň hudebním skladatelem a zakladatelem společnosti Epic Music Productions, kde tvořil hudbu pro trailery her/filmů včetně: Overwatch, StarCraft, World of Warcraft, Battlefield, Call of Duty, Need for Speed, Star Wars: The Force Awakens a mnoho dalších. Byl vybrán pro český seznam magazínu Forbes "30 pod 30" v roce 2016.

Sobota 3.6.

FPV Závody dronů

9:00

Registrace

9:45

Briefing pilotů

10:30

Kvalifikace

12:30

Letová ukázka

FIT VUT Brno

13:00

Kvalifikace

15:30

Letová ukázka

Drony SIT

16:00

Finále

17:30

Konec závodu

Vyhlášení

2.-3.6.

Další dění v areálu

2.6. 9:30

Lezecká ukázka

Lezecká ukázka na komíně vedle areálu TechTower.

3.6. 13:00

Lezecká ukázka

Lezecká ukázka na komíně vedle areálu TechTower.

Akční program

Program na oba dny pro malé i velké návštěvníky v podobě soutěží, interaktivní expozice, FPV závodů a zajímavých ukázek IZS.