Inovujeme
Plzeň
Festival pro inovátory

Vystavovatelé

Tento ročník můžete se setkat s více než třemi desítkami vystavovatelů — inovátorů, a to z oblasti business sféry i vzdělávacích institucí.

Vzdělávání

BoostUP ZČU

BoostUP ZČU

Naším cílem je podpořit studenty ZČU v cestě za jejich snem rozjet vlastní business, držet si tak budoucnost pevně v rukou, a být sám sobě šéfem. Nenech svůj nápad ležet v šuplíku.

Calliditas Edutainment

Calliditas Edutainment

VR a její využití pro vzdělávání, budete si moci vyzkoušet vzdělávací aplikace. Calliditas Edutainment je česká technologicko - vzdělávací společnost specializující se na moderní vzdělávání.

Loono

Loono

Učíme, jak je prevence důležitá. Pořádáme workshopy a webináře ve školách, firmách i na festivalech. Vzděláváme veřejnost v oblasti reprodukčního a duševního zdraví, prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění.

NVIAS

NVIAS

Přetváříme mladé generace z konzumentů na tvůrce. Vzděláváme je v oblasti technologií a otevíráme jim nový, neprobádaný svět. Vše si budete moci vyzkoušet na praktických workshopech.

Centrum Robotiky

Centrum Robotiky

V Centru robotiky se můžete setkat s velkou řadou robotů, 3D tiskáren a jiných technologií. Aktivity budeme mít připravené jak pro mladší děti, tak pro starší. Seznámit se můžete např. s robotem iRobot Root, Ozobot, Blue-Bot, konstrukčními stavebnicemi VEX či Lego MINDSTORMS

Střední Průmyslová Škola Dopravní, Plzeň

Střední Průmyslová Škola Dopravní, Plzeň

Zástupci SPŠD představí studijní obory pro uchazeče. Seznámit se budete moci s elektromobilem a na své si přijdou i fanoušci dronů, kterým škola rovněž disponuje.

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Plzeň

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Plzeň

Zástupci VOŠ a SPŠE představí své studijní programy. Přijďte se seznámit, co všechno tato škola nabízí.

Vyšší odborná škola zdravotnická, managementu a veřejnosprávních studií, Plzeň

Vyšší odborná škola zdravotnická, managementu a veřejnosprávních studií, Plzeň

VOŠ Plzeň představí prezentační ukázky z výuky, ukázky programování pc her, ukázky ovládání robotů, test IT znalostí a projekty, na kterých studenti školy pracují.

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích

Univerzita představí ve čtvrtek a v pátek 3D tiskárnu PRUSA mini, simulátory pilotáže dronů a ukázky z modelářského kroužku

Západočeská univerzita v Plzni

Západočeská univerzita v Plzni

Západočeská univerzita patří mezi nejúspěšnější školy v České republice. Na festivalu se dozvíte více o fakultách a univerzitním výzkumu.

Fakulta aplikovaných věd

Fakulta aplikovaných věd

Fakulta a její výzkumné centrum NTIS představí Dronport a VR - vlastní hru pro rehabilitaci pacientů

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Fakulta ekonomická

Fakulta ekonomická

Fakulta elektrotechnická

Fakulta elektrotechnická

Návštěvníci se mohou těšit na separátor plastů, který neseparuje pouze plasty a také na softrobotické chapadlo

Fakulta filozofická

Fakulta filozofická

Na návštěvníky čeká tvorboa 3D modelů zaniklých památek; výzkum zaniklých svahilských měst - výstup 3D modely těchto památek, filozofie pro umělou inteligenci

Fakulta pedagogická

Fakulta pedagogická

Fakulta vás přenese do virtuální třídy a ukáže techniky pro 6. ročník ZŠ nebo učebnici Práce s daty

Fakulta strojní

Fakulta strojní

Fakulta přiveze 3D tisky Thorova kladiva, obráběcí hlavu Kraken, tištěný sádrový model těhlice vozu Formula student, VR, Vlastní simulátor pro analýzu dynamiky ventilu pístového kompresoru – simulátor vyvinut pro nizozemskou firmu GEA, která s jeho pomocí vyvinula pístový kompresor s best-in class účinností v rámci segmentu a v letošním roce jej bude uvádět na trh Výukové modely pro vizualizaci vírů , model malé větrné elektrárny, model auta na vodík

Fakulta zdravotnických studií

Fakulta zdravotnických studií

Fakulta představí metody potenciometrie, konduktometrie, termodiagnostiky, Dále se můžete těšit na výzkumné inovace v protetice

Business

301

301

V rámci doprovodného programu se převtělíte do role závodníka rally a vyzkoušíte si, na vlastní kůži, jaké to jev kokpitu pořádného závodního auta.

Armáda České republiky

Armáda České republiky

Armáda přiveze svá armádní vozidla a zbraně, které používá na svých misích. Seznámíte se s prací ve vojenské službě a možná si odnesete ne jen fotku, ale i upomínkový předmět.

AIRVIEW

AIRVIEW

Tým AirView představí úspěšný projekt „drony na stavbu“ a úspěšnou webovou aplikaci AVAG., která letos poputuje i za naše hranice.

CIE

CIE

Služby CIE využívají nejčastěji výrobní a logistické firmy z oblasti automobilové výroby, letectví, zdravotnictví, strojírenství a také státní organizace. Na jejím stánku objevíte kouzlo virtuální reality.

City-Air-Mobility s.r.o.

City-Air-Mobility s.r.o.

Bezpečný start a přistání dronu bez ohledu na terén. Dronport představí přistávací platformu pro drony.

CzechInvest

CzechInvest

CzechInvest se letos představí svou přednáškou. Tato organizace dlouhodobě podporuje startupy. Přijďte načerpat inspiraci.

Czechitas

Czechitas

Programování pro holky společně s Czechitas? Na stánku této firmy se seznámíte s akcemi, které (ne jen)pro holky Czechitas pořádají. Uvidíte také využití hardware a software technologií v oblasti vzdělávání na školách.

DJI Telink

DJI Telink

Těšit se můžete na letové ukázky a zajímavé přednášky! Firma Telink představí své špičkové drony, které ocení především fanoušci a piloti dronů.

DronySIT

DronySIT

Drony SIT dlouhodobě spolupracují s IZS. Na svém stánku představí své projekty a čekat na vás bude opět letová ukázka.

Eurosoftware

Eurosoftware

Na stánku této tradiční firmy uvidíte: Drony – novinky z oblasti dronů, jejich programování a sestavování , 3D tiskárnu – vyrobíme si model Ranchera , Robotický golfový míček – řekneme si, jak se dá naprogramovat a také vás čeká Kasa a retailové systémy z produkce GK Software. Některé exponáty si navíc vyzkoušíte na vlastní kůži. Na tomto stánku je vždy rušno!

Flyability

Flyability

Náš partner Flyability vyvíjí a vyrábí antikolizní drony Elios. Na festivalu představíme horkou novinku Elios 3 prostřednictvím letové ukázky.

General Laser

General Laser

Tato firma přijede až z Rakouska. Představí Spot Robot, Unitree Go1 robot, Agile X Scout mini, Emlid GNSS RTK Receiver a Ouster lidar sensor. Těšte se na ukázku unikátního psa SPOTA od výrobce Boston Dynamics.

Innoconnect

Innoconnect

Společně s firmou RoadTwin představí řešení dopravy pro chytrá města. Vězte dopředu, co se stane, když se rozhodnete opravit určitou část komunikace. Tyto dva startupy mají jasno!

Intens + O2

Intens + O2

Doprava zítřka je plynulá a bezpečná. Nehody a dlouhé kolony se stanou minulostí. Další chytrá řešení představí Intens a O2.

OMEXOM GA Energo

OMEXOM GA Energo

Studenti si budou moci vyzkoušet práci na rozvodně v prostředí VR. Dále na stánku budou probíhat ukázky fungování integrační platformy AXIOM -fungování vzdáleného přístupu do inteligentního systému energetického managementu budov

Porsche Plzeň

Porsche Plzeň

Zajímá vás aktuální téma elektromobility? Přijďte na stánek firmy Porsche Plzeň, která přiveze luxusní vozy Audi Q4 E-tron, Volkswagen ID.4 a Škoda Enyaq iV.

Rotorama

Rotorama

Závodní tým Rotoramy opět zavítá do Plzně a s ním přijedou i piloti, kteří změří své síly v FPV aréně, kde se budou konat závody v rámci sobotního programu.

RTsoft

RTsoft

Inkubátor talentů a inovací! Staňte se tvůrcem softwarových řešení v této dynamické firmě. Na jejím stánku si budete moci vyzkoušet zajímavé technologie a třeba si domluvit i zajímavou praxi.

RV Tech

RV Tech

Můžete se těšit na ukázky LoRa nodu a GW, uvidíte odečtový nod pro racky s hlídáním výpadku energie, stavu baterií a monitorování otevření dvířek racku. Jako druhou vlajkovou loď představí systém IS Energo pro provozovatele LDS.

Řízení letového provozu České republiky

Řízení letového provozu České republiky

Létejte zodpovědně s ŘLP, který představí nová pravidla pro drony. Těšit se můžete ne jen na setkání ve stánku, ale také s přednáškou.

Správa informačních technologií města Plzně

Správa informačních technologií města Plzně

Pomocí moderních technologií usnadňuje život, rozvíjí talenty a inspiruje k podnikání. Společně s vámi tvoří chytré město.

TData

TData

Firma, která vyvíjí IoT řešení. Na stánku představí prezentace projektů z IoT Akademie + novinky v oblasti IoT.

ZAT

ZAT

Firma ZAT letos slaví 60 let od svého založení. Na svém stánku představí nové IoT technologie a jejich využití na školách, měření teploty vlhkosti, CO2- regulace technologií a jak se vypořádat s přetopenými místnostmi na školách.

ZF

ZF

Firma představí své technologie z oblasti pohonných systémů, převodovky, eMobilitu a digitální konektivitu. U vjezdu do areálu bude stát prototypový testovací automobil.

Zlín Robotics

Zlín Robotics

Tato firma, která přijede až ze Zlína, bude prezentovat STUDY KIT s kolaborativním robotem TECHMAN- jedná se o výukové pracoviště primárně určené pro školy a univerzity. Na stánku také uvidíte nejmenšího průmyslového robota MECA500 od společnosti MECADEMIC.

Start-up

BestTalk

BestTalk

Applikace Besttalk vás bude provázet celým festivalem. Jejím prostřednictvím budete moci hodnotit organizaci festivalu, přednášky, vystavovatele a dát tak skvělou zpětnou vazbu do dalších ročníků

Dronetag

Dronetag

Dronetag vyvíjí řešení pro bezpečný a efektivní provoz dronů v evropském vzdušném prostoru. Na stánku uvidíte menší dron, na kterém bude přidělané identifikační zařízení

Fairy Snail

Fairy Snail

Fairy Snail Games vás přenese do herního světa a vývoje aplikací prostřednictvím přednášky. Poznejte nadvládu slepičího impéria!

Jalud Embedded

Jalud Embedded

Detekce střelby a další softwarová zařízení, která spadají do mnoha oborů života. I to je mladý tým Jalud Embedded.

Píšu Chytře

Píšu Chytře

Zajímá vás, jak spojit nové technologie s tradicí? Startup píšu chytře jeden tip má. Co kdybyste své myšlenky dokázali přenést z papíru do svého chytrého zařízení jedním kliknutím? Pak vás určitě zaujme myšlenka chytrého pera, které přiveze startup Píšu chytře

Plant Control

Plant Control

Startup, který nabízí řešení pro efektivní hospodaření s vodou. Pokud vás zajímá téma udržitelnosti, pak jste tady správně.

Road Twin

Road Twin

Chytrá řešení pro města a obce v podobě simulace dopravních situací. Co se stane, když zavřete hlavní tah nebo vypnete na křižovatce semafory? To a mnohem víc přináší firma RoadTwin

VETlímce

VETlímce

Jste milovníkem zvířat? Zastavte se na stánku startupu VET límce a poznejte novou generaci pooperačních límců pro vaše čtyřnohé mazlíčky