Inovujeme
Plzeň
Festival pro inovátory

Vystavovatelé 2024

 

Vzdělávání

BoostUP ZČU

BoostUP ZČU

Na červeném stánku Inovačního podnikatelského klubu Západočeské univerzity na vás čeká virtuální realita a nejprodávanější VR hra v historii - Beat Saber

Centrum Robotiky

Centrum Robotiky

Centrum robotiky je místem vzdělávání, podpory a volnočasových aktivit v oblasti digitálních technologií. A tak se můžete těšit například na jízdu s robotem Photon EDU, klíčování fotografií pomocí zeleného plátna, malování 3D perem a jiné.

Střední škola informatiky a finančních služeb

Střední škola informatiky a finančních služeb

Startupuj, hackathony, VR výuka. To vše nabízí SŠ INFIS svým studentům.

NVIAS

NVIAS

V nvias přetváří mladé generace z konzumentů na tvůrce. Vzdělávají je v oblasti technologií a otevírají jim nový, neprobádaný svět. To vše, aby mladí talenti našli impuls ke tvoření.

Střední Průmyslová Škola Dopravní, Plzeň

Střední Průmyslová Škola Dopravní, Plzeň

Expozice Střední průmyslové školy dopravní je zaměřena na představení oboru Provoz a ekonomika dopravy se zaměřením na Bezpilotní systémy. Výuka se zaměřuje na veškeré znalosti v oblasti práce s drony, fotografování, natáčení videí a programování. V rámci expozice uvidíte vybavení ze všech zmíněných oblastí.

Techmania Science Centre

Techmania Science Centre

Techmania je experimentální stanice pro zvídavé. Proto se můžete těšit na různé pokusy a experimenty, které si budete moci sami vyzkoušet.

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Plzeň

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Plzeň

Technická škola v technické době. Rozumějte technologiím, které mění svět.

Vyšší odborná škola zdravotnická, managementu a veřejnosprávních studií, Plzeň

Vyšší odborná škola zdravotnická, managementu a veřejnosprávních studií, Plzeň

Na stánku VOŠ Plzeň si můžete vyzkoušet test IT znalostí, uvidíte, jak se programují PC hry a ovládají roboti.

Západočeská univerzita v Plzni

Západočeská univerzita v Plzni

Můžete se těšit na expozici vybraných fakult Západočeské univerzity v Plzni.

Fakulta aplikovaných věd

Fakulta aplikovaných věd

Na stánku FAV se dozvíte více o fixátorech, které se používají pro zpevnění částí kostí u tříštivých zlomenin, uvidíte simulace proudění krve a dozvíte se, Jak technologie pomáhají hematologicko-onkologickým pacientům.

Fakulta elektrotechnická

Fakulta elektrotechnická

Smart textilie a tištěná elektronika: Často se uvádí, že člověk dovede své okolí vnímat pěti smysly - z toho také vznikla fráze "mít všech pět pohromadě". Co když je to ale někdy málo, nebo lidské smysly a receptory jednoduše nejsou dost citlivé? Senzory, které vyvíjíme, dovedou detekovat například toxické či výbušné plyny ve velmi nízkých koncentracích, těžké kovy ve vodách nebo z bezpečí měřit vysokou teplotu vzdálených objektů. Tyto senzory umíme nejen tisknout pomocí nových speciálních materiálů a technologií na ohebné fólie nebo papír, ale umíme dokonce některé senzory i vyšívat či integrovat přímo do oblečení. Tyto senzory mohou být například součástí moderních technologií pro hasiče. Akustika: Objevte svět zvuku a akustiky! Ukážeme vám, jak se díky elektrotechnologiím změnila hudba a pak celá společnost. Také vás ruší akustický smog všude kolem? Přijďte zjistit, jaký vliv má hluk na lidské zdraví a vyzkoušet různé možnosti ochrany sluchu. Nahráváte podcast nebo vlastní hudbu? Najdete u nás vzorky materiálů, které zvýší srozumitelnost i ve vašem studiu nebo zkušebně.

Fakulta strojní

Fakulta strojní

Jádrem expozice Fakulty strojní bude nový studentský projekt – soutěžní mobilní robotický rover. Studentský tým UWB Robotics byl založen v průběhu akademického roku 2023/2024 a s vývojem prvního prototypu začal v letním semestru 2024. V současné době je hotová mobilní robotická platforma, kterou zde předvedeme a která v budoucnu poslouží jako základ pro první soutěžní rover. Kromě toho ukážeme návštěvníkům i další související aktivity týmu.

Organizace

301

301

Prvotřídní závodní simulátory, které vás přenesou do světa Rally nebo Formule 1 a vy se tak budete cítit jako profesionální piloti. Velkou radost mají z tohoto simulátoru především děti.

3Dees

3Dees

Přijďte se podívat, jak 3D tisk pomáhá lidem s postižením dolních končetin. Naše společnost 3Dees Industries se od svého vzniku soustřeďuje na aditivní technologie a jejich schopnost proměnit tradiční výrobní procesy. Naše motivace pramení z hlubokého zájmu o potenciál aditivních technologií. Nejenže poskytujeme inovativní řešení a služby, ale také se věnujeme edukaci odborné veřejnosti o možnostech, které tyto technologie nabízejí.

Armáda České republiky

Armáda České republiky

Armáda České republiky přiveze několik bezpilotních letounů. Zájemci o vstup do armády nebo o studium na vysoké škole se budou moci také informovat.

Podnikatelské a inovační centrum Plzeň

Podnikatelské a inovační centrum Plzeň

Návštěvníci se mohou těšit na inovátorský kvíz a interaktivní startup game. Dále se dozví informace, jak založit startup a jakých programů lze využít na podporu financování.

CertiCon a. s.

CertiCon a. s.

S CertiConem objevte technologie, které mění svět. S více než 400 zaměstnanci se řadíme mezi významné české IT společnosti. Prostřednictvím špičkových technologií poskytujeme konkurenční výhodu klientům po celém světě. Disponujeme kompetencemi v oblasti vývoje elektroniky a embedded systémů. Podílíme se na řešení́ řady jak národních, tak evropských projektů vývoje a výzkumu. Dlouholeté zkušenosti v oblasti zdravotnických systémů, mission-critical aplikací a hi-tech průmyslových a podnikových systémů nám umožňují poskytovat nejefektivnější postupy a řešení.

CzechInvest

CzechInvest

Agentura CzechInvest naplňuje klíčovou úlohu v oblasti podpory podnikání a investic v její komplexní podobě. Unikátní spojení regionálního, centrálního a mezinárodního působení zajišťuje integritu služeb a schopnost propojovat globální trendy s regionálními podmínkami v České republice. Jedním z hlavních cílů CzechInvestu je přeměna České republiky v inovačního lídra Evropy. CzechInvest je státní příspěvkovou organizací podřízenou Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR. Založen byl v roce 1992.

devSandbox

devSandbox

Začít programovat a být na to sám není jednoduché a už vůbec ne efektivní. Proto vznikl projekt devSandbox, aby pomohl začínajícím programátorům najít správný směr a chuť tvořit. Je to takové pískoviště pro programátory, kde mohou svobodně tvořit vlastní projekty a učit se při tom od ostatních členů pod vedením zkušeného programátora / mentora. Ten předává své znalosti formou mentoringu, přednášek, workshopů a pomáhá členům se efektivně posouvat. Naším cílem je i následné propojení na partnery a pomoc při hledání pracovní pozice.

Digiteq Automotive

Digiteq Automotive

Digiteq Automotive představí ve své expozici unikátní mobilní trenažér, který se zaměřuje na vnímání rizik v dopravě. Díky předem animovaným rizikovým dopravním situacím ve virtuální realitě mohou řidiči zažít a řešit krizové situace, aniž by se ocitli v reálném provozu. Projekt Movitren vznikl na zakázku pro Asociaci autoškol ČR a odborníci z Digiteq Automotive při jeho návrhu a vývoji uplatnili své dovednosti z oblastí programování, využití virtuální reality a konstrukce simulátorů.

DJI Telink

DJI Telink

První DJI ARS v ČR. DJI ENTERPRISE DEALER. Komplexní služby v oblasti dronů jsou hlavní prioritou. Přijďte si prohlédnout to nejlepší ze světa dronů.

DronySIT

DronySIT

Seznamte se s DronySIT, kteří jsou součástí integrovaného záchranného systému.

elBlesk

elBlesk

S elektromobily El blesk mohou uhánět i nezletilí, a to dokonce rychleji, než v autíčku s klasickým spalovacím motorem. Těšit se můžete na elBlesk tříkolku - jediný kapotovaný elektromobil, který lze řídit bez ŘP a elBlesk Pony - nejlevnější elektromobil na českém trhu se skvělými provozními náklady.

Eurosoftware

Eurosoftware

Na akční děti i mládež čeká střílení ne droníky, mohou se těšit také na netradiční droníky Squash raketu a Bone drone a uvidí také ukázky 3D tisku. Přijď, zamiř a sestřel dron! Na ty nejšikovnější čeká i drobná odměna.

FLYING-CAM

FLYING-CAM

Emmanuel Previnaire a Flying-Cam jsou od roku 1988 světovou jedničkou v dodávkách systémů VTOL UAS od 25 Kg do 150 Kg pro civilní průmysl. Jedná se o průlom v systému aeromagnetického průzkumu. Systém AMS DISCOVERY umožňuje bezprecedentní přesnost a dosah v oblasti bezpilotního leteckého průzkumu nerostných surovin.

General Laser

General Laser

Roboti v přímém přenosu. Lépe řečeno v polygonu. Těšit se můžete na ukázky robotických systémů, které si musí poradit se ztíženým terénem.

GUAVA

GUAVA

Společnost Guava se zabývá vývojem software na míru. Specializuje se na webové a mobilní aplikace a primárně se zabývá tvorbou informačních systémů a digitalizací firemních procesů.

INDRC - International Neurodegenerative Disorders Research Center

INDRC - International Neurodegenerative Disorders Research Center

INDRC je neziskový globální vědecký ústav, který se zaměřuje je výzkum lidského mozku s využitím ML (strojového učení) a AI (umělé inteligence).

Krašovská Aktivity centrum

Krašovská Aktivity centrum

Krašovská Aktivity centrum Plzeň má za cíl oslovit všechny generace, a to za pomocí široké nabídky aktivit ve třech hlavních oblastech: sport, tanec a umění. Hlavní vizí je přitom podporovat plzeňské spolky, kluby a organizace v jejich činnosti a za výrazné podpory města jim nabídnout kvalitní zázemí té nejvyšší úrovně. Věříme totiž, že tato spolupráce výrazně posune kvalitu volnočasového vyžití ve městě a osloví široké okolí.

OPTIK STUDIO Švarc

OPTIK STUDIO Švarc

Testování kamerou Plusoptix pro včasné zachycení zrakových vad dětí v předškolním věku.Plusoptix je screeningový přístroj určený především pro použití u batolat a dětí. Má konstrukci kamery a díky svému vzhledu a zvukům upoutá pozornost dítěte, které pak ze vzdálenosti jednoho metru změří.

Rotorama

Rotorama

Rotorama je synonymum pro závodní FPV drony. Uvidíte drony, FPV brýle, RC vysílačky i živý přenos z malého Tinywhoopu.

Správa informačních technologií města Plzně

Správa informačních technologií města Plzně

Pomocí moderních technologií usnadňuje život, rozvíjí talenty a inspiruje k podnikání. Společně s vámi tvoří chytré město.

Škoda Transportation

Škoda Transportation

Nové technologie najdete i v průmyslu. Přijďte na stánek Škodovky a seznamte se s chytrým MHD, jako jsou například autonomní tramvaje a další. Na stánku na vás bude čekat virtuální realita a LiDAR. Škoda Transportation bude vystavovat spolu se Škoda Digital.

TData

TData

Pod vedením společnosti TData probíhá každoročně v SIT Portu IoT Akademie, na které vznikají každý rok skvělé projekty. Společnost se společně se studentskými projekty představí na festivalu.

Terrapino

Terrapino

Terrapino je první komplexní mobilní aplikace zaměřená na screening a prevenci Alzheimerovy nemoci. Uživatele informuje, motivuje a odměňuje za zdravý životní styl, přistupuje k nim individuálně a poskytuje odpovědi na mnoho otázek spojených s diagnostikou a léčbou této nemoci.

Start-up

Bezdrátová časomíra pro požární terče

Bezdrátová časomíra pro požární terče

Projekt bezdrátové časomíry pro požární sport umožňuje zjednodušené měření času sestřelení terče v požárním útoku s automatickým vygenerováním výsledkové listiny.

Čočkýna

Čočkýna

Čočkýna je mladá česká firma, která dělá křupavé luštěninové snacky. Zamiluje si je každý, kdo hledá zdravější a chutnou alternativu k tradičním pochoutkám. Je vyroben pouze z čočky, kokosového oleje a mořské soli, což z něj činí 100% veganskou, bezlepkovou a vysokoproteinovou svačinu. Čočkýna je ideální pro sportovce, vegany a všechny, kdo si chtějí smlsnout o něco zdravěji. Přijďte ochutnat Čočkýnu na jejich stánek během akce, kde vám představí různé příchutě, které se hodí do jídla nebo jako snack do práce či na výlety.

CleanFlow

CleanFlow

Projekt integruje chytré řiditelné ventilátory a senzory tlaku pro optimalizaci vzduchotechniky, sběr dat a analýzu pro efektivní a zdravé vnitřní prostředí.

Hatchlo

Hatchlo

Zařízení pro monitorování, vyhodnocování a hlídání důležitých veličin při líhnutí rybích jiker. Usnadní práci líhňaře a minimalizuje ztráty na rybích životech. Low-power orientované zařízení využívající komunikaci NB-IoT a kapacitní nekontaktní snímání průtoku vody.

Print Control

Print Control

Startup Print Control vznikl jako studentský projekt v rámci IoT Akademie, kterou každoročně pořádáme. Můžete se těšit na enviromentální box pro 3D tiskárny, chytrá Io T zařízení a nejnovější technologie ze světa IoT.

SCOUT

SCOUT

GPS tracker s lowpower NB-IoT komunikací pro sledování a ochranu osob při volnočasových aktivitách v reálném čase s dlouhou výdrží baterie

Sol^2 Cube

Sol^2 Cube

Modulární solární regulátor s akumulátorovým úložištěm umožňuje chytré a efektivní skladování energie ze solárních panelů, s Wi-Fi komunikací pro vzdálené monitorování a ovládání.

SPBox

SPBox

Chytrý IoT dávkovač na prášky s NB-IoT konektivitou zajišťuje včasné a přesné dávkování léků a vitamínů, čímž zlepšuje dodržování léčebného plánu a zvyšuje komfort pacientů.

Ukulima

Ukulima

Jedná se o aeroponický systém, který slouží pro pěstování rostlin v domácnosti. Zavlažování je prováděno pomocí mist makerů. Má nižší spotřebu vody než pěstování v hlíně a růst rostlin je rychlejší. Systém obsahuje senzor hladiny vody, teploměr pro měření okolní teploty, LED signalizaci o stavu vody v nádrži. K projektu je vytvořená aplikace, která je připravena pro zobrazování přijatých dat.