Inovujeme
Plzeň
Festival pro inovátory

Vystavovatelé 2024

 

Vzdělávání

BoostUP ZČU

BoostUP ZČU

Na červeném stánku Inovačního podnikatelského klubu Západočeské univerzity na vás čeká virtuální realita a nejprodávanější VR hra v historii - Beat Saber

NVIAS

NVIAS

Centrum Robotiky

Centrum Robotiky

Centrum robotiky je místem vzdělávání, podpory a volnočasových aktivit v oblasti digitálních technologií. A tak se můžete těšit například na jízdu s robotem Photon EDU, klíčování fotografií pomocí zeleného plátna, malování 3D perem a jiné.

Střední Průmyslová Škola Dopravní, Plzeň

Střední Průmyslová Škola Dopravní, Plzeň

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Plzeň

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Plzeň

Vyšší odborná škola zdravotnická, managementu a veřejnosprávních studií, Plzeň

Vyšší odborná škola zdravotnická, managementu a veřejnosprávních studií, Plzeň

Západočeská univerzita v Plzni

Západočeská univerzita v Plzni

Můžete se těšit na expozici vybraných fakult Západočeské univerzity v Plzni.

Fakulta aplikovaných věd

Fakulta aplikovaných věd

Na stánku fakulty uvidíte obratného robota s intuitivním programováním, kterého můžete ovládat za pomoci dvou joysticků. Dále si můžete vyzkoušet SMART TRAIN, modelovou železnici, kde je vlak během jízdy ovládaný mozkovými vlnami člověka. Na základě naměřené úrovně pozornosti je následně nastavena rychlost pohybu modelu vlaku na digitálním kolejišti.

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Můžete se těšit na přednášku Inovace v protetice ruky a také na ukázku inovativní protézy, která byla vyvinuta spolu s Fakultou strojní a zdravotnických studií.

Fakulta elektrotechnická

Fakulta elektrotechnická

Budete si moci vyzkoušet například bezkontaktní ovládání miniaturních magnetických robotů nebo bionické soft-robotické chapadlo. Čeká na vás také několik ukázek, jako například robotické skládání kostek a robotické kreslení, elektronicky řízený Teslův transformátor umožňující audiomodulaci a také ukázka malých elektronických vozítek a jejich pohonů. Dále se těšte na Smart textilie a tištěnou elektroniku, které dávají spojení „mít všech pět pohromadě“ nový význam. Uvidíte také projekt prostorové akustiky. Možnosti moderní elektroniky umožňují zvuk upravovat prakticky v reálném čase

Fakulta strojní

Fakulta strojní

Těšte se na formuli, se kterou studenti závodí na evropských autodromech, a zároveň se připravte na svět virtuální reality.

Fakulta zdravotnických studií

Fakulta zdravotnických studií

Techmania Science Centre

Techmania Science Centre

Techmania je experimentální stanice pro zvídavé. Proto se můžete těšit na různé pokusy a experimenty, které si budete moci sami vyzkoušet.

Business

301

301

Prvotřídní závodní simulátory, které vás přenesou do světa Rally nebo Formule 1 a vy se tak budete cítit jako profesionální piloti. Velkou radost mají z tohoto simulátoru především děti.

DJI Telink

DJI Telink

DronySIT

DronySIT

Eurosoftware

Eurosoftware

Na akční děti i mládež čeká střílení ne droníky, mohou se těšit také na netradiční droníky Squash raketu a Bone drone a uvidí také ukázky 3D tisku. Přijď, zamiř a sestřel dron! Na ty nejšikovnější čeká i drobná odměna.

General Laser

General Laser

Správa informačních technologií města Plzně

Správa informačních technologií města Plzně

Pomocí moderních technologií usnadňuje život, rozvíjí talenty a inspiruje k podnikání. Společně s vámi tvoří chytré město.

TData

TData

Pod vedením společnosti TData probíhá každoročně v SIT Portu IoT Akademie, na které vznikají každý rok skvělé projekty. Společnost se společně se studentskými projekty představí na festivalu.

Porsche Plzeň

Porsche Plzeň

Porsche Plzeň si pro návštěvníky protentokrát připravili opravdovou lahůdku v podobě tří elektromobilů, které se budou v rámci testovacích jízd prohánět Plzní. Neváhejte si proto zamluvit své místo ve vozidle Škoda Enyaq Coupé. Zároveň si budete moci zasoutěžit o vůz Škody Enyaq na celý víkend.

Dron Port

Dron Port

Profesionální přistávací dráha pro drony, které každému pilotovi zajistí bezpečný start a přistání v náročném terénu.

elBlesk

elBlesk

S elektromobily El blesk mohou uhánět i nezletilí, a to dokonce rychleji, než v autíčku s klasickým spalovacím motorem. Těšit se můžete na elBlesk tříkolku - jediný kapotovaný elektromobil, který lze řídit bez ŘP a elBlesk Pony - nejlevnější elektromobil na českém trhu se skvělými provozními náklady.

Digiteq Automotive

Digiteq Automotive

Společnost představí svou mobilní UX Laboratoř, unikátní inovační projekt, který pomocí technologie virtuální reality simuluje rozdílné jízdní situace. Na festivalovém stánku si budete moci vyzkoušet testovací jízdu na závodním okruhu, zjistit více o inovační výzvě zaměřené na využití VR ve voze nebo konzultovat své vlastní inovační nápady s odborníky na Human Centred Design.

Hilti Czech Republic

Hilti Czech Republic

Společnost Hilti je světovým leaderem ve stavebnictví, která vyrábí a prodává nástroje pro opravdové profesionály. Inovace a kvalita jsou klíčovou doménou společnosti. V TechToweru dokonce můžete vidět prvky právě od nich. Přijďte na přednášku Budoucnost stavění v éře nových technologií.

Innovis powered by M2C

Innovis powered by M2C

Už jste někdy viděli recepční? Tu lidskou pravděpodobně ano. Na festival ale přijede e-recepční. Autonomní e-Recepce přináší úspornější provoz a vyšší efektivitu běžného chodu recepce. Zajišťuje bezkontaktní odbavení, nonstop provoz, precizní správou vstupů a návštěv, kontrolou totožnosti a další výhody. Seznamte se s inovativní budoucností díky společnosti Innovis.

Škoda Digital

Škoda Digital

Nové technologie najdete i v průmyslu. Přijďte na stánek Škodovky a seznamte se s chytrým MHD, jako jsou například autonomní tramvaje a další. Na stánku na vás bude čekat virtuální realita a LiDAR. Škoda Digital bude vystavovat spolu se Škoda Transportation.

Škoda Transportation

Škoda Transportation

Nové technologie najdete i v průmyslu. Přijďte na stánek Škodovky a seznamte se s chytrým MHD, jako jsou například autonomní tramvaje a další. Na stánku na vás bude čekat virtuální realita a LiDAR. Škoda Transportation bude vystavovat spolu se Škoda Digital.

Ottobock

Ottobock

Pomáhají lidem stát se znovu mobilními a získat tak znovu chuť do života. Přijďte na inspirativní přednášku Ondřeje Vyhnala s názvem: Robotizace člověka: Budoucnost protetiky horních končetin v éře moderních technologií.

CzechInvest

CzechInvest

Agentura CzechInvest naplňuje klíčovou úlohu v oblasti podpory podnikání a investic v její komplexní podobě. Unikátní spojení regionálního, centrálního a mezinárodního působení zajišťuje integritu služeb a schopnost propojovat globální trendy s regionálními podmínkami v České republice. Jedním z hlavních cílů CzechInvestu je přeměna České republiky v inovačního lídra Evropy. CzechInvest je státní příspěvkovou organizací podřízenou Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR. Založen byl v roce 1992.

Spectoda

Spectoda

Podnikatelské a inovační centrum Plzeň

Podnikatelské a inovační centrum Plzeň

Návštěvníci se mohou těšit na inovátorský kvíz a interaktivní startup game. Dále se dozví informace, jak založit startup a jakých programů lze využít na podporu financování.

Start-up

BestTalk

BestTalk

Applikace Besttalk vás bude provázet celým festivalem. Jejím prostřednictvím budete moci hodnotit organizaci festivalu, přednášky, vystavovatele a dát tak skvělou zpětnou vazbu do dalších ročníků

Montagne

Montagne

Představí inovativní řešení pro pořádání akcí. Co byste řekli na program, který byste si mohli načíst přímo z vašeho festivalového trička pomocí QR kódu?

Print Control

Print Control

Startup Print Control vznikl jako studentský projekt v rámci IoT Akademie, kterou každoročně pořádáme. Můžete se těšit na enviromentální box pro 3D tiskárny, chytrá Io T zařízení a nejnovější technologie ze světa IoT.

nextdrop

nextdrop

Těště se na přednášku s názvem „Každá další kapka“, kterou pro vás připravil zakladatel spartupu František Mach. Hospodaření s vodou je vážné celosvětové téma, které rezonuje lidstvem. Kdy nám reálně hrozí, že bude svět bez vody? Nenechte si ujít přednášku na toto zajímavé téma.

jp iontic

jp iontic

Vývoj a výroba modulů pro vývojáře a hobby komunitu. Bude prezentovat také projekt TIDEE pro monitorování a gamifikaci úklidu domácnosti, který je vyvíjen v rámci IoT Akademie.

IoT Solar Solutions

IoT Solar Solutions

Představí solární powerbanku určenou pro napájení různých IoT zařízení.

BB Control

BB Control

Demo miniaturní instalace chytré domácnosti, která integruje minimálně dva výrobce do jednoho systému. Představí pet-projekt “PBC-4-230V” (zigbee zařízení vyvíjené v rámci IoT akademie).