Inovujeme
Plzeň
Festival pro inovátory

Vystavovatelé 2024

 

Vzdělávání

BoostUP ZČU

BoostUP ZČU

Na červeném stánku Inovačního podnikatelského klubu Západočeské univerzity na vás čeká virtuální realita a nejprodávanější VR hra v historii - Beat Saber

Centrum Robotiky

Centrum Robotiky

Centrum robotiky je místem vzdělávání, podpory a volnočasových aktivit v oblasti digitálních technologií. A tak se můžete těšit například na jízdu s robotem Photon EDU, klíčování fotografií pomocí zeleného plátna, malování 3D perem a jiné.

Střední škola informatiky a finančních služeb

Střední škola informatiky a finančních služeb

Startupuj, hackathony, VR výuka. To vše nabízí SŠ INFIS svým studentům.

NVIAS

NVIAS

V nvias přetváří mladé generace z konzumentů na tvůrce. Vzdělávají je v oblasti technologií a otevírají jim nový, neprobádaný svět. To vše, aby mladí talenti našli impuls ke tvoření.

Střední Průmyslová Škola Dopravní, Plzeň

Střední Průmyslová Škola Dopravní, Plzeň

Expozice Střední průmyslové školy dopravní je zaměřena na představení oboru Provoz a ekonomika dopravy se zaměřením na Bezpilotní systémy. Výuka se zaměřuje na veškeré znalosti v oblasti práce s drony, fotografování, natáčení videí a programování. V rámci expozice uvidíte vybavení ze všech zmíněných oblastí.

Techmania Science Centre

Techmania Science Centre

Techmania je experimentální stanice pro zvídavé. Proto se můžete těšit na různé pokusy a experimenty, které si budete moci sami vyzkoušet.

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Plzeň

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická Plzeň

Technická škola v technické době. Rozumějte technologiím, které mění svět.

Vyšší odborná škola zdravotnická, managementu a veřejnosprávních studií, Plzeň

Vyšší odborná škola zdravotnická, managementu a veřejnosprávních studií, Plzeň

Na stánku VOŠ Plzeň si můžete vyzkoušet test IT znalostí, uvidíte, jak se programují PC hry a ovládají roboti.

Západočeská univerzita v Plzni

Západočeská univerzita v Plzni

Můžete se těšit na expozici vybraných fakult Západočeské univerzity v Plzni.

Fakulta aplikovaných věd

Fakulta aplikovaných věd

Na stánku FAV se dozvíte více o fixátorech, které se používají pro zpevnění částí kostí u tříštivých zlomenin, uvidíte simulace proudění krve a dozvíte se, Jak technologie pomáhají hematologicko-onkologickým pacientům.

Fakulta elektrotechnická

Fakulta elektrotechnická

Budete si moci vyzkoušet například bezkontaktní ovládání miniaturních magnetických robotů nebo bionické soft-robotické chapadlo. Čeká na vás také několik ukázek, jako například robotické skládání kostek a robotické kreslení, elektronicky řízený Teslův transformátor umožňující audiomodulaci a také ukázka malých elektronických vozítek a jejich pohonů. Dále se těšte na Smart textilie a tištěnou elektroniku, které dávají spojení „mít všech pět pohromadě“ nový význam. Uvidíte také projekt prostorové akustiky. Možnosti moderní elektroniky umožňují zvuk upravovat prakticky v reálném čase

Fakulta strojní

Fakulta strojní

Organizace

301

301

Prvotřídní závodní simulátory, které vás přenesou do světa Rally nebo Formule 1 a vy se tak budete cítit jako profesionální piloti. Velkou radost mají z tohoto simulátoru především děti.

Armáda České republiky

Armáda České republiky

Armáda České republiky přiveze několik bezpilotních letounů. Zájemci o vstup do armády nebo o studium na vysoké škole se budou moci také informovat.

Podnikatelské a inovační centrum Plzeň

Podnikatelské a inovační centrum Plzeň

Návštěvníci se mohou těšit na inovátorský kvíz a interaktivní startup game. Dále se dozví informace, jak založit startup a jakých programů lze využít na podporu financování.

CzechInvest

CzechInvest

Agentura CzechInvest naplňuje klíčovou úlohu v oblasti podpory podnikání a investic v její komplexní podobě. Unikátní spojení regionálního, centrálního a mezinárodního působení zajišťuje integritu služeb a schopnost propojovat globální trendy s regionálními podmínkami v České republice. Jedním z hlavních cílů CzechInvestu je přeměna České republiky v inovačního lídra Evropy. CzechInvest je státní příspěvkovou organizací podřízenou Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR. Založen byl v roce 1992.

Digiteq Automotive

Digiteq Automotive

Společnost představí svou mobilní UX Laboratoř, unikátní inovační projekt, který pomocí technologie virtuální reality simuluje rozdílné jízdní situace. Na festivalovém stánku si budete moci vyzkoušet testovací jízdu na závodním okruhu, zjistit více o inovační výzvě zaměřené na využití VR ve voze nebo konzultovat své vlastní inovační nápady s odborníky na Human Centred Design.

DJI Telink

DJI Telink

První DJI ARS v ČR. DJI ENTERPRISE DEALER. Komplexní služby v oblasti dronů jsou hlavní prioritou. Přijďte si prohlédnout to nejlepší ze světa dronů.

Dron Port

Dron Port

Profesionální přistávací dráha pro drony, které každému pilotovi zajistí bezpečný start a přistání v náročném terénu.

DronySIT

DronySIT

Seznamte se s DronySIT, kteří jsou součástí integrovaného záchranného systému.

elBlesk

elBlesk

S elektromobily El blesk mohou uhánět i nezletilí, a to dokonce rychleji, než v autíčku s klasickým spalovacím motorem. Těšit se můžete na elBlesk tříkolku - jediný kapotovaný elektromobil, který lze řídit bez ŘP a elBlesk Pony - nejlevnější elektromobil na českém trhu se skvělými provozními náklady.

Eurosoftware

Eurosoftware

Na akční děti i mládež čeká střílení ne droníky, mohou se těšit také na netradiční droníky Squash raketu a Bone drone a uvidí také ukázky 3D tisku. Přijď, zamiř a sestřel dron! Na ty nejšikovnější čeká i drobná odměna.

General Laser

General Laser

Roboti v přímém přenosu. Lépe řečeno v polygonu. Těšit se můžete na ukázky robotických systémů, které si musí poradit se ztíženým terénem.

Hilti Czech Republic

Hilti Czech Republic

Společnost Hilti je světovým leaderem ve stavebnictví, která vyrábí a prodává nástroje pro opravdové profesionály. Inovace a kvalita jsou klíčovou doménou společnosti. V TechToweru dokonce můžete vidět prvky právě od nich. Přijďte na přednášku Budoucnost stavění v éře nových technologií.

INDRC - International Neurodegenerative Disorders Research Center

INDRC - International Neurodegenerative Disorders Research Center

Vědecký neziskový institut International Neurodegenerative Disorders Research Center, z.ú. se snaží zlepšit porozumění neurodegenerativních procesů v lidském mozku a tyto objevy použít pro prevenci vzniku a zlepšení léčby Alzheimerovy choroby a dalších neurodegenerativních onemocnění. INDRC je také Nezávislou platformou propojující experty v oborech neurovědy, klinického výzkumu, matematiky, biochemie, bioinformatiky, strojového učení a AI. Právě propojení znalostí v těchto oborech a společný výzkum by mohlo poznání vazeb a struktury mozku urychlit.

MAIA Labs

MAIA Labs

V MAIA Labs jsme se pustili do celosvětového boje s rakovinou tlustého střeva. Díky využití umělé inteligence MAIA výrazně zvyšuje přesnost a spolehlivost endoskopických vyšetření, šetří čas lékařům a pomáhá se zkvalitněním zdravotní péče. Přijďte k nám získat více informací o významu našeho AI řešení pro modernizaci zdravotnictví a zlepšení zdraví.

MicroNova

MicroNova

MicroNova je dynamicky rostoucí firma v oblasti vývoje hardwaru a softwaru. Klíčový business firmy je vývoj a výroba testovacích systémů typu hardware-in-the-loop (HiL). Nejznámější výrobci a dodavatelé prémiových automobilů spoléhají na komplexní řešení při real time testování řídících jednotek.

Ottobock

Ottobock

Pomáhají lidem stát se znovu mobilními a získat tak znovu chuť do života. Přijďte na inspirativní přednášku Ondřeje Vyhnala s názvem: Robotizace člověka: Budoucnost protetiky horních končetin v éře moderních technologií.

Spectoda

Spectoda

Spectoda je nový komunikační protokol pro bezdrátové ovládání světelných produktů a instalací. Vytvořte vlastní produkty, vdechněte život akcím a komerčním prostorům, a přitom si ušetřete propojování kabelů.

Správa informačních technologií města Plzně

Správa informačních technologií města Plzně

Pomocí moderních technologií usnadňuje život, rozvíjí talenty a inspiruje k podnikání. Společně s vámi tvoří chytré město.

Škoda Transportation

Škoda Transportation

Nové technologie najdete i v průmyslu. Přijďte na stánek Škodovky a seznamte se s chytrým MHD, jako jsou například autonomní tramvaje a další. Na stánku na vás bude čekat virtuální realita a LiDAR. Škoda Transportation bude vystavovat spolu se Škoda Digital.

TData

TData

Pod vedením společnosti TData probíhá každoročně v SIT Portu IoT Akademie, na které vznikají každý rok skvělé projekty. Společnost se společně se studentskými projekty představí na festivalu.

Terrapino

Terrapino

Terrapino je první komplexní mobilní aplikace zaměřená na screening a prevenci Alzheimerovy nemoci. Uživatele informuje, motivuje a odměňuje za zdravý životní styl, přistupuje k nim individuálně a poskytuje odpovědi na mnoho otázek spojených s diagnostikou a léčbou této nemoci.

Start-up

BestTalk

BestTalk

Applikace Besttalk vás bude provázet celým festivalem. Jejím prostřednictvím budete moci hodnotit organizaci festivalu, přednášky, vystavovatele a dát tak skvělou zpětnou vazbu do dalších ročníků

Bezdrátová časomíra pro požární terče

Bezdrátová časomíra pro požární terče

Projekt bezdrátové časomíry pro požární sport umožňuje zjednodušené měření času sestřelení terče v požárním útoku s automatickým vygenerováním výsledkové listiny.

Fanflow! & FreshAir & EntranceFlow

Fanflow! & FreshAir & EntranceFlow

Projekt integruje chytré řiditelné ventilátory a senzory tlaku pro optimalizaci vzduchotechniky, sběr dat a analýzu pro efektivní a zdravé vnitřní prostředí.

Nextdrop

Nextdrop

Těšte se na přednášku s názvem "Každá druhá kapka", kterou připravil zakladatel spartakiády František Mach. Hospodaření s vodou je závažný globální problém, který rezonuje celým lidstvem. Kdy nám reálně hrozí svět bez vody? Nenechte si ujít přednášku na toto zajímavé téma.

Print Control

Print Control

Startup Print Control vznikl jako studentský projekt v rámci IoT Akademie, kterou každoročně pořádáme. Můžete se těšit na enviromentální box pro 3D tiskárny, chytrá Io T zařízení a nejnovější technologie ze světa IoT.

SCOUT

SCOUT

GPS tracker s lowpower NB-IoT komunikací pro sledování a ochranu osob při volnočasových aktivitách v reálném čase s dlouhou výdrží baterie

Sol^2 Cube

Sol^2 Cube

Modulární solární regulátor s akumulátorovým úložištěm umožňuje chytré a efektivní skladování energie ze solárních panelů, s Wi-Fi komunikací pro vzdálené monitorování a ovládání.

SPBox

SPBox

Chytrý IoT dávkovač na prášky s NB-IoT konektivitou zajišťuje včasné a přesné dávkování léků a vitamínů, čímž zlepšuje dodržování léčebného plánu a zvyšuje komfort pacientů.