Inovujeme Plzeň
Festival pro studenty a inovátory Plzeň 30. 9. - 1. 10. 2021

Inovujeme Plzeň

Inovujeme Plzeň

Plzeň je město inovací, vývoje a výzkumu. Festival Inovujeme Plzeň ukazuje atraktivní projekty budoucnosti, pokrok technologií, stává se místem nevšedních zážitků a zajímavých setkání - možná těch klíčových pro rozjezd kariéry. Třetí ročník akce, kterou organizuje město Plzeň, se odehraje ve čtvrtek 30. září a v pátek 1. října v areálu SIT Port, Cukrovarská ul. v Plzni. Návštěvníci zde uvidí technologie z oblasti umělé inteligence, dále také řešení pro chytrá města, průmyslové inovace od regionálních firem a výzkum z univerzitního prostředí. V letošním roce bude připravena také konference Smart City.

Historie veletrhu

2019

Druhý ročník festivalu Inovujeme Plzeň proběhl 6. listopadu 2019. Mohli jste se setkat s více než třemi desítkami vystavovatelů - inovátorů, a to z oblasti business sféry i vzdělávacích institucí. Jako pořadatel festivalu představila Správa informačních technologií města Plzně jedinečný studentský satelit Pilsen Cube II, nechyběly ani vzdělávací aktivity Centra robotiky, SIT Port ukázal, jak podporuje nadějné inovátory při startu vlastního podnikání, DRONY SIT zase potěšily příznivce bezpilotního létání stroji ELIOS, WingtraOne, nebo unikátním bezpilotním prostředkem SARAH, který stojí za dechberoucími záběry v holywoodských trhácích. Kromě toho byla představena plzeňská Smart City řešení, která dělají Plzeň lepším místem pro život a podnikání. Doufáme, že jste si festival užili a odnesli jste si spoustu zajímavých informací. My nekončíme a už teď vymýšlíme atraktivní program pro příští ročník.

2018

První ročník festivalu Inovujeme Plzeň se odehrál 27. září 2018. Akce se účastnily desítky firem působících v oblastech inovací, představily se technické fakulty ZČU, Lékařská fakulta UK v Plzni, zavítala k nám i Armáda ČR. Stovky návštěvníků, převážně z řad středoškolských studentů, se mohly setkat s roboty, drony a seznámily se i s řadou zajímavých aplikací. K vidění byl také univerzitní výzkum, virtuální realita, chytrý derabox, interaktivní výuka, senzory sítě IoT, laserové skenování povrchu, chytré parkování a mnoho dalšího. Město Plzeň představilo své projekty spojené s podporou vzdělávání (Pilsen Cube, Naše Firmy, Centrum robotiky), podporou podnikání a samozřejmě projekty spojené se Smart City (open data, IoT, elektronizaci úřadu,atd.). Po celý den probíhaly zajímavé přednášky, kde vystavující představovali své projekty, prototypy, technologie, aplikace. Armáda ČR ukázala, jak využívá drony v zahraničních misích. Souběžně s festivalem se uskutečnila také konference Aliance pro bezpilotní letecký průmysl, která přinesla novinky týkající se využití dronů v různých odvětvích.